top of page
Ipsych logo modré.jpg

Webová aplikace pomáhající s psychickými problémy studentů základních a středních škol

obrázek-20220506-140522-c481de10_edited.jpg

Náš příběh

O nás 

Ve škole nás vždy učili, že se proslovy, prezentace, referáty nebo příběhy neuvádí slovem takže. Tady nejsme ve škole, a proto jsem se rozhodla slovem takže začít vyprávět náš příběh. 

Takže byla hudebka, když přišla patronka našeho týmu nebo tehdy jsme ještě netušili, že se naší patronkou stane. Nabídla nám účast v inovativní soutěži pro mládež a studenty tzv. iKid. Nadchla nás také parádní výhrou, a to zájezdem do Irska, kde bychom mohli navštívit ústředí Googlu a Facebooku. S Míšou jsme po sobě začali dívat a pak jsme oční kontakt navázali i s Aničkou. „Jdeme do toho!“ řekli jsme si s úsměvem na tváři. Takže jsme sestavili tým, ve kterém nás na začátku bylo osm: Já (Kája), Míša, Anička, Mia, Julča, Adam, Martin, Karel a 11.10.2021 jsme vyrazili na StartUp do Křižanova. A tady se zrodil náš nápad – webová aplikace pomáhající s psychickými problémy lidem od 10-25 let. Jak nás to napadlo ptáte se? No věděli jsme, že chceme pomáhat, a to komukoliv a jakkoliv. Všechny nás zajímá psychické zdraví. Někteří z nás se chtějí stát psycholožkou a pokračovat v pomoci lidem s nelehkým životem. Také jsme si řekli, že v covidové krizi přibyli lidé s psychickými poruchami, stresem a celkově si mohli projít obrovským zklamáním. A proto se snažíme a chceme pomoct. Náš nápad a prezentace se porotě líbila. Vybrali nás jako tým, který bude reprezentovat naši školu. Tak jsme se dostali do iKidu jenomže to jsme ještě nevěděli kolik práce nás čeká. Naší velkou pomocí byl ale i náš skvělý mentor David Kovalsky

Čekala nás dlouhá cesta a bohužel nás musely opustit dvě členky – Mia a Julča. Odvedly ale skvělou práci a my jim za to moc děkujeme.  

Během 6 měsíců jsme projekt dotvořili do podoby, kterou bychom chtěli na finále představit. Zdokonalovali design webu, obsah webu i chatbota. Zažili jsme 3 naprosto suprové workshopy, které nám moc pomohli rozvíjet naše kreativní myšlení, a i náš projekt. Naučili jsem se spoustu věcí. Spojili jsme se s mnoha již existujícími organizacemi a odborníky jako byla třeba schůzka s Honzou Slámou z NNTB, s Martinem Čihákem z Linky důvěry, s Chadim El-Moussawim z Terapia a mnoho dalších lidí, kteří byli moc hodní a ochotní nám pomoct a podporovat nás v našem projektu. Také jsme navštívili firmu Sonnentor, která nám poskytuje sponzoring a vyrábí vynikající čaje, které naši psychiku a pohodu jen podporují.  

15. června jsme se zúčastnili finále iKidu v Praze a budově HubHub. S námi o hlavní cenu soutěžilo několik týmů jak z Prahy, tak z Brna. O super náladu se výborně postaral Petr Vančura (herec, moderátor), přestože se většina z nás trochu bála, jak na náš projekt budou reagovat porotci Markéta Pavlíková (Institut cirkulární ekonomiky, COO), Jan Binar (McCann Prague, CEO), Pavla Císařová (Mastercard, Marketing manager pro ČR a SR) a Ondřej Kinkor (Forbes, redaktor). Ačkoliv jsme stáli proti dalším skvělým projektům, podařilo se nám vyhrát, a tak jsme dostali možnost v září letět do Irského Dublinu, což se také uskutečnilo. S námi letěla i Anička Vaníčková z KPMG, která nám nejen během soutěže dala spoustu užitečných rad, ale i nám naplánovala skvělý program na celý tento čtyřdenní výlet.  

 

Druhá kapitola našeho projektu 

Tým I psych je zpátky s čerstvými novinkami a s obrovskou energii, ze skvělých zážitků, o kterých vás prostě musíme informovat. 

Bohužel musíme, ale začít s jedinou neveselou zprávou, a to, že nás musela opustit další členka našeho týmu - Anička. Anička s námi spolupracovala až do samého konce iKidu a my ji za to moc děkujeme. 

Společně jsme se prostě a jednoduše shodli, že nám práce na podobných projektech moc chybí. 3.5.2023 jsme se všichni podíleli na již úspěšně proběhlém StartUp Campu v Impact Hubu v Brně. Byla to akce velmi podobná našemu finále v iKidu. A podle fotek můžete vidět, že tam atmosféra byla prostě skvělá. IKid se bohužel tento rok nekoná z důvodu přihlášení velice malého množství týmu. Jednoduše se nenašlo dost týmu, které by měly zájem se zúčastnit. A tak se to naše škola (Eko gymnázium Brno) rozhodla vzít do vlastních rukou. Uspořádala výjimečnou akci, kde jsme my působili jako mentoři jednotlivých týmu. Potkali jsme skvělé a talentované děti, mezi kterými se inovativní nápady jen hemžili. Potkali jsme se s lidmi, kteří nám v projektu I Psych neskutečně pomohli a my jsme jim za to moc vděčni. Děkujeme především paní Schmeidové, Davidovi Kovalskému a Aničce Vaníčkové z KPMG. Moc jsme si to užili a těšíme se na další podobné akce. 

A teď zpět k našemu týmu. Díky neskutečně ochotným lidem jsme dostali možnost se spojit s projektem Safezóna. Na odpověď se zatím čeká, ale rádi bychom se k nim připojili a začali pracovat opět v odvětví, které nás moc zajímá a baví nás tvořit nápady na podobná témata, a to psychické zdraví dětí a dospívajících.  

Společně s celým naším ročníkem (Kvarta A, Kvarta AB) také pracujeme na tzv. EXTRATŘÍDĚ, ale o tom zase někdy později. Jen vám prozradíme, že spolupracujeme s Fakultní nemocnicí Brno. Spolupráce probíhá zatím velice slibně a vypadá to, že bychom mohli pomoci nejen samotné nemocnici, ale ve výsledku i tisícům dalších lidí.  

Přejeme vám hodně zdaru, štěstí a pozitivního myšlení.  

Tým I Psych. 

Náš tým

naši partneři

sonnentor_edited.jpg
sonnentor.jpg
Ks2j68AC_400x400_edited.jpg
Ks2j68AC_400x400.jpg
linka bezpečí.png
linka bezpečí.png
bottom of page